Muhafazakar Tatil Nedir

İslami ölçülere göre yaşayan, inancına göre yasak olan şeylerden uzak duran toplumun önemli bir kesimi İslami otel kavramı sözlüğümüze girmeden önce deniz, havuz, plaj, güneş gibi imkânlardan uzak kalıyordu.

Tatil ihtiyacı ve hakkı insanlara göre değişiklik göstermez, istisnasız herkes yılın belli vakitlerinde tatil yapmak ister, kimileri tatilini evinde, memleketinde ya da köyünde geçirmek isterken kimileri de yaz aylarında sıcak havanın, denizin ve güneşin tadını çıkarmak ister. Muhafazakar otel seçeneklerinin artmasıyla İslami kurallara ve normlara uygun birçok tesis sektörde yerini aldı. Bu tesisleri öğrenmek ve detay almak için http://www.alternatifislamitatil.com/ adresini ziyaret ediniz.

İslami Tatil ne demek?

İslami tatil demek, muhafazakâr kesimin kurallarına uygun, ihtiyaçlarına cevap verebilen, hassas konulara dikkat eden tesislerin verdikleri hizmetler bütünüdür. İslam inancına göre haram kılınan alkol ve yiyeceklerin bulunmadığı bu tesislerde tatilcilere ibadetlerini yapabilmeleri için birçok imkân tanınıyor. Tesislerin içerisinde mekân tasarımından yemeklere, kılık kıyafetten havuz ve plajlara kadar her alanda İslam dini ve inançlarına uygun seçenekler mevcut.

Tesettür ve İslam’a Uygun Alanlar

Muhafazakar otel hizmeti veren tesislerde, hemen hemen tüm alanlarda bayanlar ve erkekler için ayrı bölümler bulunmaktadır. Normal otellerde bulunan birçok imkân tesettür otel olarak da bilinen bu tesislerde mevcuttur. Odalarda ibadet alanı, seccade ve Kuran’ı Kerim bulunur, bay ve bayan mescitleri ayrı ayrı tasarlanmıştır, gizlilik en büyük esas olduğu için, havuz, spa, spor salonu gibi ortak kullanım alanlarında da yine her şey özenle düşünülmüş bay – bayan ayrı ayrı bu imkânlardan faydalanabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Diğer otellerden hiçbir eksiği bulunmayan bilakis daha düşünceli ve titiz davranılan bu otellerde ailenizle birlikte mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Ailenizle ve çocuklarınızla doyasıya eğlenip, denizin, plajın ve güneşin tadını çıkarabilir, servis edilen yiyecek ve içecekleri gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. İslami tatil seçeneği sunan oteller Türkiye’de gelişen ve ihtiyaçlara layıkıyla cevap veren bir sektör olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yazdır
  1. Kullanılabilir HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  2. Yorumları Takip Et RSS