Muhafazakar Aileyi Havuzdan Dışarı Attılar!

Antalya’da muhafazakar bir ailenin başına gelenler. Aşağıya haberi alıntı yapıyorum.

Antalya’nın Alanya ilçesinde 4 yıldızlı bir otelde tatil yapan çiftten, hijyen gerekçe gösterilerek haşemalı olarak havuza girmemesi istendi. Zaman’ın haberine göre otel yönetimi, aileye denize girmesini tavsiye ederken, aile ise hijyen adı altında kıyafetle uğraşıldığını, oteli tercih ederken böyle bir uyarının kendilerine yapılmadığını savundu. Mustafa Uygun ve eşi Nigar Uygun çifti, 3 çocuklarıyla birlikte hafta başında tatil için Türkler beldesindeki Artemis Hotel’e yerleşti. İddiaya göre; tesettürlü Nigar Uygun, haşemalı olarak otelin havuzuna girdi. Aynı otelde kalan ve tesettürlü olan diğer aileler de otelin havuzunu haşemalı olarak kullanmaya başladı. İki gün boyunca haşemalı havuza giren ailelere dün otel yönetiminden uyarı geldi. Haşemalı tatilciler havuzdan çıkarılırken, yetkililer bunun hijyenden dolayı yapıldığını savundu.

Uygulamaya tepki gösteren Mustafa Uygun, otele yerleştikten 2 gün sonra böyle bir olayın yaşanmasına şaşırdığını belirterek, “Önce bize yasak dediler. Resepsiyona gittik, yasak olmadığını, haşemalı havuza girilebileceğini söylediler. Sonra yöneticiler yasak bilgisi verdi. Otelden çıkmak istiyoruz. Bunun uyarısı daha önce ne otel tarafından ne de şirket tarafından yapılmamışken böyle bir uygulama yaptılar. ‘Bu hijyen anlayışıyla ilgili olamaz’ dedik. Ondan sonra ‘diğer müşterilerimiz rahatsız oluyor’ diye gerekçe gösterdiler. Oteli tercih ederken bu şekilde bir uyarı yoktu. Tur şirketinden aldık. Bize başka yer ayarlamaya çalışıyorlar.” dedi.Uygulamayı savunan Artemis Hotel Genel Müdürü Erdinç Sefer, havuza haşemalı olarak girilmemesi gerektiğini söylediklerini ifade etti. Havuzun küçük olduğunu belirten Sefer, “Kendilerine tatillerine devam edebileceklerini, dilerlerse denize girebileceklerini söyledik. Çok hassas bir nokta. Bundan dolayı yanlış anlayabiliyorlar.” dedi.

Yazdır
  1. Kullanılabilir HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  2. Yorumları Takip Et RSS