Kıbrıs Alternatif Otel Tatili

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 100 civarında otel bulunuyor. Bu oteller arasında bir ilk niteliği taşıyacak olan Kıbrıs muhafazakâr otel Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hizmet Sektör Kurulu girişimi ile açılacak.

MÜSİAD Hizmet Sektör Kurulu Başkanı Coşkun Topaloğlu, “Tarihini net olarak vermemekle birlikte Kıbrıs’a ilk muhafazakâr oteli biz açacağız diyebilirim. Bunun için Kıbrıs’a geldik.” dedi. Aynı zamanda İstanbul Fındıkzade’deki 4 yıldızlı All Seasons Oteli‘nin de sahibi olan Topaloğlu, Kıbrıs’taki kompleksin 500 odalı olacağı bilgisini verdi. Kafilede yer alan Hizmet Sektör Kurulu üyelerinden Değişim Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Aydoğdu ise yapılacak otelde hisse sahibi olmak isteyenleri yakın zamanda bir toplantı ile belirleyeceklerini aktardı.

İstanbul Fatih’teki Black Bird Oteli’nin sahibi Muhammet Topaloğlu da otelin Türkiye için çok cazip olacağı hususunda herkesin hemfikir olduğunu dile getirdi. Ülkede şu an 5 yıldızlı 16 otel bulunuyor. Toplam 93 otelin faal olduğu Kuzey Kıbrıs’ın yatak kapasitesi 17 bin. 7 otel yapım, 5 otel ise proje aşamasında. Kayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, geçen ay bir toplantıda “Kıbrıs’ın mantalitesi değişmedikçe turizm orada zor. Kumar oynayan zenginler için temmuz-ağustosu bekliyorlar. Bu esnada turizmi daha fazla zamana yayma ihtimali bulunan büyük tur operatörlerini küstürüyorlar.” demişti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Maliye Bakanı Ersin Tatar ise turizm yatırımlarının mutlaka çeşitlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu KKTC İş Konseyi Başkanı Mustafa Fethi Gürbüz de, Güzelyurt‘ta 1.200 yatak kapasiteli bir otel kurmak için düğmeye bastıklarını kaydetti.

Arama Kelimeleri:

Yazdır
  1. s b
    #1 Yazan s b (4 yıl önce)

    merheba biz ankaradan sizin otele konaak olmak istiyoruz. yaklasik 10 aileyiz. aileler 2 kisi anne baba ve 1 ya 2 cocuk var. giris tarihi 25/03/2013 ve cikis tarihi 29/03/2013 olacak. otel konaklama ozelliki ve indirimli fiyatlari maile gondersiz memnun olacayiz. tesekkurlar

  2. Kullanılabilir HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  3. Yorumları Takip Et RSS