İslami tatil dendiğinde akla ilk olarak İslami oteller gelir. Çünkü böyle de bir tatil alternatifinin olduğu kabulünü bu oteller oluşturmuştur.

İslami tatil dendiğinde akla ilk olarak İslami oteller gelir. Çünkü böyle de bir tatil alternatifinin olduğu kabulünü bu oteller oluşturmuştur. Türkiye gibi çoğunluğu Müslüman olan bir ülke de çok uzun yıllar ihtiyaç hissedilmiş, bugün bu ihtiyaçları karşılayan hatta ihtiyaç karşılamakla kalmayan koskoca bir sektörü yeniden şekillendiren, insanlara alternatif yaşam biçimleri ve eğlence anlayışları sunan oteller muhafazakar oteller olarak bilinmektedir. Tesettür oteller olarak da anılan bu oteller sayesinde bugün inanları konusunda hassas olan aileler de kendi istedikleri şekilde eğlenebilmeyi ve tatil yapmayı başarabiliyor. Bu aslında Türkiye için çok güzel bir gelişme. Çünkü bir yandan her fikirden ve inançtan insanın kendi yaşam biçimine uygun alternatif hizmet sahaları doğuyor ve Türkiye demokratikleşiyor. Bundan belki de 30 sene evvel tesettür otel hizmeti çok az yerde bulunuyor ve çok pahalıya mal oluyordu. Fakat bugün öyle değil. Her kesimden insanın rahatça ulaşabileceği uzaklıkta ve kapısı herkese açık. Hatta herkesin ihtiyaçlarına göre karşılaştırma yapabileceği ve bu otellerle ilgili yeterli bilgileri bulabilecekleri bir platform bile var.  Bu adres yıllardır inançlarına ve keselerine uygun bir tatil önerisi bulamayanların imdadına yetişiyor. Herkesin rahatça erişim sağlayarak, rahatça kriterlerine uygun bir yer bulabileceği bir adres olan bu site tatilcilerin vazgeçilmezi olmaya aday.
İNANÇ GEREKLİLERİNİ YAŞAYANLAR İÇİN Mİ?

Tabi ki de hayır. Daha önce böyle bir tatile ihtiyaç hissetmemiş, her zaman ana akım İslami tatil anlayışıyla yetinmiş insanların dahi kendilerine farklı deneyimler yaşatacak alternatif tatil önerileriyle karşılaşmaları çok olası. Bu yüzden aslında her kesimden, her bütçeden insanın kolaylıkla kendisine uygun olan tatil seçeneğine ulaşabileceği bir platform kurulmuş. Dolayısıyla herkesin tüm iş sıkıntılarını atabileceği bedenini, zihnini, kalbini ve ruhunu dinlendirebileceği oteller, tatil köyleri ve tatil alternatifleriyle karşılaşması artık an meselesi. Şimdiden herkese bol güneşli, bol denizli, bol kumlu ve helal dairesi içerisinde mutlu ve hayırlı tatiller. Keyif ve huzur sizlerle olsun.