Dilruba Marinem Resort Hotel

Alternatif tatil sektörüne yeni giren muhafazakar otellerden olan Dilruba Marinem Resort Hotel, Maviyle Yeşili bağrında taşıyan bakir güzelliği ile bir Doğa Harikası olan Patara’da hizmet veriyor. MARİNEM RESORT HOTEL yapılan tadilat ile bölgenin ilk 5* standardını yakaladı. Otelimizin Konumu Patara Antik Kentinin Yanı sıra Ormanın yeşilliği Akdeniz’in Maviliğini kucaklamaktadır.dilruba-marinem-otel

Konuklarımıza; sakin, huzurlu, güvenli ve hijyen bir ortam içersinde tatilin en keyiflisini yaşamalarını sağlamaktayız. A’dan Z’ye her konuğumuza. yeni Mimarimiz ile Evlerindeki güven ve sıcaklığı hissettirerek saltanat sürmenin dayanılmaz keyfini yaşatmak istedik

Maviyle Yeşilin birbirini kucakladığı  Tesisimiz Antalya’nın Kaş İlçesinde Patarada 30.000m2 alan üzerinde kurulmuştur.

Maviyle Yeşili bağrında taşıyan bakir güzelliği ile bir Doğa Harikası olan Patara; Dünyanın İlk Meclisinin Toplandığı Antik Kentinin yanında yer alan tesisimiz MARİNEM RESORT HOTEL yapılan tadilat ile bölgenin ilk 5* standardını yakaladı. Otelimizin Konumu Patara Antik Kentinin Yanı sıra Ormanın yeşilliği Akdeniz’in Maviliğini kucaklamaktadır.

Konuklarımıza; sakin, huzurlu, güvenli ve hijyen bir ortam içersinde tatilin en keyiflisini yaşamalarını sağlamaktayız. A’dan Z’ye her konuğumuza. yeni Mimarimiz ile Evlerindeki güven ve sıcaklığı hissettirerek saltanat sürmenin dayanılmaz keyfini yaşatmak istedik

Maviyle Yeşilin birbirini kucakladığı  Tesisimiz Antalya’nın Kaş İlçesinde Patarada 30.000m2 alan üzerinde kurulmuştur.

Likya’nın önemli kentlerinden olan Kaş, ilçeyi çevreleyen Antik Döneme ait kentler ve tarihsel değerlerle doyumsuz kültür seyahatleri; Akdeniz’in derinlerde yarattığı heyecanları doruklarda hissettiren sualtı dalışları; nehirlerde yapılan macera dolu ‘kano turları’, ekolojik uyumun keşfedildiği ‘doğa yürüyüşleri’; derin ve karanlık mağaralara teknik donanımlı mağara dalışları; yüksek dağlardan turkuaz renkli suların manzarasına süzülen ‘yamaç paraşütü’; Akdeniz’de değerli taşları andıran adalar ile çevreye yapılacak ‘Mavi Yolculuk ve tekne turları; damak tadınıza uygun deniz ürünleri ve dağlarda yetişen kokulu otlarla tatlandırılan yöresel yemeklerden oluşan mönüsü; yüzlerce yılın mirası, el sanatlarının çeşit ve güzelliği; Kaş’ın bağlı olduğu Antalya ve ilçelerine ait turizm merkezleri ile tabiat, tarih ve kültür zenginliğini, alternatif turizm imkanları ve çevresinde yer alan turizm merkezlerinden oluşan renkli yelpazesi’ ile düşsel bir mekandır.

Kaş’ın en önemli anıtı Uzun Çarşı Caddesi üzerinde, halıcı dükkânlarının arasında karşımıza çıkan ve tek bloktan oluşan bir lahiddir. Günümüze sağlam bir şekilde gelebilen lahdin üzerindeki sekiz satırlık Lykia dilindeki yazı okunamadığı için lahdin kime ait olduğu bilinmemektedir. Bu nedenle de halk ona Kral Lahdi adını yakıştırmıştır.

Gömbe: Kaş’a 60 km. mesafede, Elmalı yolu üzerinde bulunur. Yol boyunca çam ve sedir ağaçlarıyla kaplı ormanlar adeta köyleri gizlemeye çalışır görünümdedirler.Gömbe, soğuk suları ve elma bahçeleriyle ünlü bir yayladır.

Turistik amaçlı hizmet veren konaklama merkezleri, yöreye ait kokulu otlardan hazırlanan geleneksel yemeklerin lezzeti , tabiatla bütünleşmenize yardımcı olacaktır.Bölgenin en yüksek dağı Akdağ (3024 metre) buradadır.Yeşilgöl ve Uçarsu, yaz sıcağından kaçmak, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için serin ve temiz havası ile ideal yerlerdir. Yöre, dağlardan toplanan kar ile yapılan dondurması ve kar şerbetiyle ünlüdür.

Kalkan (Kalamaki) : Kaş’a bağlı belde olan Kalkan, Kaş’a 25 km. uzaklıktadır. Görülmeye değer bir koyun kıyısına kurulmuştur.Otelleri, pansiyonları, restoranları ve alışveriş mekanları ile her yıl binlerce turist çekmektedir. Kalkan’ ın mimari yapısı ve kent dokusu fazla bozulmamıştır.Yat limanı, uğrayan teknelerin her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. Çok sayıda güvercini barındırması nedeniyle Güvercinlik Deniz Mağarası olarak anılan mağara, Kalkan’ a 2 km. mesafededir ve mağaraya teknelerle gidilebilir.

Saklıkent : Kaş’a 60 km. mesafededir. Bir doğa harikası olan Saklıkent Kanyonuna, ahşap 100 metre uzunluktaki bir köprüden geçilerek ulaşılır. Kanyonda hizmet veren lokanta ve alabalık çiftlikleri bulunur. Kanyonun uzunluğu 18 km. kadar olup, 6 kilometresi yürüyüş yapmak için çok uygundur. Yaz sıcağından kaçmak, serin sularda yüzmek ve ulu çınar ağaçlarının altında dinlenmek isteyenler için ideal bir yerdir.

Yazdır
 1. hamiyet
  #1 Yazan hamiyet (4 yıl önce)

  gecen yıl bu otelde 10 gun kaldık. Su ankı ısmı da akgul patara otel olmus. Otelde personel cok az. Hızmet sureklı gecıkıyor. Masalarda catal bıcak vb malzemeler sureklı eksıktı. Cay sureklı gec hazırlanıyordu. Calısanları cok soguk bır daha asla gıtmeyı dusunmuyorum

 2. Zahide öncebe
  #2 Yazan Zahide öncebe (3 yıl önce)

  Bu otel ne ismi gibi temiz, nede dıştan
  göründüğü bir otel, değil.. Dıştan güzel
  görünüyor ama gelin birde içten görün;
  gözlerinize inanamayacaksınız.
  Samimiyetimle söylüyorum; düşmanlarımın
  bu otelde tatil yapmasını istemem! Biz bu otel hakkında yapılan olumsuz yorumları
  dikkate almamıştık, pek önemsememiştik.
  Malum; bilinen sebeplerden dolayı sürekli
  isim degiştiren bu otelin ilk ismi ilay otel,
  geçen seneki ismi dilruba marinem şuan ki
  ismi de Ak-gül patara oteldir. Sahipleri- yöneticileri kaba-saba mafya kılıklı
  insanlardır. Sorununu anlatacak birtane
  aklıbaşında bir yönetici bulamıyorsun.
  Otelde hemen hemen hergün çalışan-
  yönetici, çalışan-müşteri yönetici-müşteri
  arasında sözlü, bazen de fiziksel kavgalarına tanık oluyorduk.. Otelde çok
  sayıda malzeme ve personel eksikligi vardı. Su sebilindeki suları musluk suyundan dolduruyorlardı.. Akşam yemegi öglen yemegının aynısı cıkıyordu.. Bazen aksam yemegınde ekmek kalmıyordu, yarı aç yarı tok yemekten kalkıyorduk.
  Bu yüzden hizmet düşük ve kalitesizdi.
  Yöneticiler ”herşey en kısa zamanda
  düzeltilecek” diyerek bizleri oyalıyorlardı.
  Hiçbirşey düzeltilmiyordu.

 3. hamiyet
  #3 Yazan hamiyet (3 yıl önce)

  Bayramımı bebat ettiler
  Bayramda güzel bir balayı
  geçirme amacı ile internetten bulmuş olduğumuz bu otele gittik.
  Gitmez olaydık balayımı berbat ettiler.
  Park yeri yok otelin önüne ormanın
  içine arabayı park ettik. Sabah gitmiştik
  oda ayarlanırken kahvaltıya geçtik saat
  09’da hiçbirşey kalmamıştı ve sanki hiç yemek görmemiş insanlar tarafından
  restoran talan edilmiş durumdaydı. 2
  aile gittik bizim odamızı hemen
  ayarladılar diğer oda için yengemler 1
  saat kadar bekledi sonunda odaları
  ayarlandı ama anahtar dışarıdan kapıyı açmıyor (her defasında görevli birini
  çağırıp açtırıyorsunuz), içeride
  buzdolabı yok buzdolabı koydurduk
  ama bozuk, odalar tam anlamıyla temiz
  değil, balayı olduğu için deniz
  manzaralı oda ayarlayacağını söylediler ama otel ormandan başka biryer
  görmüyor. Yemekler berbat et
  yemeklerinden dolayı herkesin
  midesine ağrı giriyor 1 gün açık mezeye
  koydukları yemeği ertesi gün tekrar
  aynı şekli ile tekrar koyuyorlar. eşimin havuz başında istemiş olduğu su
  bardağından sinek ve yaprak çıktı. açık
  içecek dedikleri pazarlarda satılan
  sadece gıda boyası olsa gerek ne tadı
  var nede tuzu..akşam okey oynayalım
  dedik görevli biri başımıza dikilip oyununuz bittiğinde haber verin çok
  talep var ama sadece 1 tane okey
  oyunumuz var dedi… Bayanlar
  discosu,kahvesi,tennis ve basketbol
  sahası daha aklıma gelmeyen birsürü
  şeyi internette var diyorlar fakat hiç biri yok…
  Sadece havuzdan biraz zevk aldık oda
  pis olduğu için yengem geldiğinde yüzü
  gözü şişdi hastaneye kaldırdık.Otelde 1
  gün kalamadık ilgili müdürle görüştük
  oda zaten durumun farkında olduğunu belirtti tur aracılığı ile gelmiştik orayı
  aradık 1 gün kaldığımız parayı kestiler
  diğer kısmını iade ettiler ama o kadar
  gittiğimiz yolla kaldık ve balayım
  berbat oldu…Ormanın ortasında
  çalışanların bile gitmek istemediği her şeyden uzak biryer kesinlikle tavsiye
  etmiyorum paranızla rezil olmayın. Bu otelın ısmının degıstıgınıde burdan yenı ogrendım. Bılgılendırdıgınız için Allah razı olsun!!

 4. nezahat
  #4 Yazan nezahat  (3 yıl önce)

  bolge ve otel ozellikle sahili ve otelin havuz bolumu kadınlar bolumu bir harika sabah 9 da bayanlar koplensine gidip akşam 8 ekadar çıkmasanda butun ihtiyaçlarını gorebilecek kadar donanımlı botanık bahçe içinde super bir havuzu var ormanlık alanda bir havuz duşunun ve size ait…işletme anlatıldığı gibi kotu değil biz 3 aile trabzondan geldik ve 6 gun kaldık boyle bir yerde islami otel harika bunun kıymetini anlayana…eksiklık tabiki var ancak eksiklik sadece işletmedemi var ya bizlerde tatil için gelmiş yuzlerce ayrı aile ve herkesin isteği farklı bir evde bile bir yemek yapılınca beğenen oluyor beğenmiyen oluyor yuzlerce kişinin beğenisini sağlamak imkansız zaten..gayet temiz hoş ve bolge olarak çevresinde başka otel olmaması bizlere rahat ve ailece huzurlu bir tatil yapmamıza neden oldu biz boyle işletmelerin daima bulunmasından ve artmasından taraftarız..10 yıl önce bu ulkede boyle bir tesis bulmak imkansızdı bunları bilmeyen gençlik rahat rahat konuşuyor biz başartusunu ev dışında zor örtuyorduk bırakın tatil beldelerinde tesetturlu gezmeyi…nimete şukur gerek kadrini bilenlere…benim tavsiyem bu…trabzondan selamlar akgulotel ve çalışanlarına hem allah sabır versin hem allah razı olsun…

 5. Kullanılabilir HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 6. Yorumları Takip Et RSS