‘Bu otelde bu kadar paraya tatil değmezmiş’

Pek çok muhafazakar ailenin başına gelen kalitesiz alternatif tatil oteli talihsizliği Asım Yıldırım’ında başına gelmiş. Asım Yıldırım, oteldeki müşteri hizmetlerinin ilgisizliğinden, fiziksel imkanların yetersizliğinden ve diğer olumsuz konulardan bahsetmiş. Aşağıda okuyabilirsiniz.

Yıllık iznimi kullandığım Temmuz ayı içinde Ankara, Antalya-Alanya, Kütahya, Çorum, Konya ve Tekirdağ’da bulunmak nasip oldu.
Tatilde bazı tespitlerde bulundum. Paylaşmak istiyorum…

Ramazan’dan hemen önce birkaç gün ailece bir otelde deniz ve havuz keyfi yaşayalım dedik. Alanya’da, “alternatif tatil” otellerinden birine rezervasyon yaptırdık. Ama önce çıkarılan faturayla bir şok yaşadım. Birkaç kişinin yaptığı “ooo, çok güzel bir otel” teşvik ve bu kadar yüksek fiyatla, kaliteli bir tatil beklentisi içine de sokulmuş oldum.
Ama daha otele girdikten sonra resepsiyondaki buz gibi hava ve odamızı gördükten sonraki hayal kırıklığı ile yaşadığım şok, ikiye katlandı.
Odayı, itirazım sonucu değiştirdiler… Ama yeni odanın balkonunun hemen altında yer alan mutfak havalandırmasını yapan fanların yukarı püskürttüğü sıcaklık ve kokuyu fark etmemiz odaya yerleştikten sonra gerçekleşti.
Bu arada eşim eşyaları yerleştirirken, biz de çocuklarla oteli keşfe çıktık. Bir başka şoku, içinde 6-7 yaşından küçük çocukların da çokça bulunduğu havuzun küçüklüğünü görünce yaşadık. Hem havuz küçük, hem de havuzun çevresi oldukça dardı.

Babaların çocuklarıyla beraber kullanabileceği ama çocukların büyükler bölümüne geçmemesi gereken müstakil bir havuz yoktu.
6-7 yaşından küçük çocukların o havuzlarda bulunuyor olmasının sakıncalarını anlarsınız.

Biz oteli de gezince otelde kalmamaya karar verdik. İsteğimizi ilettik ama otel müşteri temsilcileri bunun mümkün olmadığını, öyle bir uygulamalarının bulunmadığını anlattılar.

Büyük oğlumuz bir arkadaşını da otelde gördüğü ve “lûtfen kalalım baba, gitmeyelim” dediği, otel idaresinin de para ödemeyi reddetmesi yüzünden otelde “mecburen” kaldık.

Dört kişilik yemek masalarına sadece 2 bardağın konulduğu, yetersiz sayıda görevlinin hizmet verdiği yemekhanede, ne olduğu anlaşılmayan bir müzik politikası dahilinde yayınlar yapılıyordu.

Otele girişte, odada yer alan buzdolabında sadece 1 adet su ve 1 tane de kraker vardı. Utandım. Sonraki günler ise kapıya sadece 1 adet 1,5 litrelik su bırakıldı.

Otelde konuştuğum müşterilerden bazıları da benimle aynı duyguları paylaşıyordu.

Sözün özü, Cennet’ten bir köşe vaadiyle ikna edildiğimiz resort otelde çok kötü bir 6 gün geçirdim. Kandırıldığımı hissettim. Bir yıl boyunca tatil parası biriktirip, muhafazakar aileleri yolunacak kaz gören bir anlayışa kendimi teslim ettiğim için kendime de kızdım.

Bir daha asla oraya gitmeyeceğim.

Velhasıl;

a)Alternatifsizlikten dolayı, bu tür otellerde fiyatlar gerçekten çok yüksek. Hele yabancıların kaldığı otellerle mukayese edildiğinde fiyatlar arasında uçurum oluyor.

b)Mekanlar genelde dar ve yetersiz. Odaların yapımında da mahremiyete önem verilmiyor.

c)Odalar, çocukların sayısı göz önüne alınarak, yeterli gelmiyor.

ç)Her şey dahil sisteminde her şey fiyatlara dahil olmuyor. Otelde şunlar var bunlar var, deniyor ama onların hatrı sayılır sayıda kısmı ekstra ücrete tâbi tutuluyor.

d)İnternet bağlantısı ciddi sorun.

e)Birkaç otel haricinde, otel binaları başka otellerin arasında bulunduğu için ciddi bir görüntü ve gürültü kirliliği ortaya çıkıyor.

f)Otellerde tutarlı bir müzik politikası takip edilmiyor.

g)Animasyon ve şov ekipleri yeterli ilgiyi toplayamıyor. Genelde bütün otellerde aynı tür müzikler ve gösterilerle günler geçiştiriliyor.

ğ)Otel içindeki alış-veriş alanlarında fiyatlar, dışarıya göre daha pahalı.

h)Otelde sunulan, araç kiralama, turlar vs gibi hizmetler de yabancıların kaldığı otellerle mukayese edildiğinde daha pahalı.

ı)Bu tür otellerde yemek kalitesi fena sayılmıyor. Servisteki görevliler de sayıları az olmasına rağmen özverili.

Yazdır
  1. deniz
    #1 Yazan deniz  (4 yıl önce)

    Herkesin başına gelebilecek türden şeyler. Yorumlar da bir yere kadar. Her zaman doğru olmuyorlar.

  2. Kullanılabilir HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  3. Yorumları Takip Et RSS