Alternatif Tatil Otelleri Kabuk Değiştiriyor

Tesettür otellerine yurtdışında yaşayan Türkler’den gelen taleplerin arttığı, Özellikle Almanya başta olmak üzere, yurtdışından bu tesislere gelen muhafazakar tatilcilerin oranının yüzde 60’ı bulduğu belirtiliyor.

Kendilerine “muhafazakar tatilci” diyen kesime hitap eden tesettür otellerinin, müşteri profili ve verdikleri hizmetlerle kabuk değiştirdiği belirtiliyor.
Bu alanda faaliyet gösteren otellerin yurtiçinden sonra yurtdışından, özellikle de Almanya ve Belçika’daki Türkleri çekmeye başladığı bildirildi.

Elçi Tour Operasyon Müdürü Engin Mutlu, muhafazakar tatile talebin arttığını söyledi. Mutlu, talebin daha çok kadınlardan geldiğini belirterek ” “Daha önce yerli tatilciler ilgi gösteriyordu. Ancak Almanya ve Belçika’dan gelen gurbetçi muhafazakar aileler de var” diyor.

Kabuk değiştiriyor

Joker Tatil Satış Pazarlama Yetkilisi Emine Kırlıoğlu da, otellerin de kabuk değiştirmeye başladığını savunarak, sadece deniz, kum, güneş anlayışındaki oteller değil, termal otellerin de bu anlamda kabuk değiştirmeye başladığını söylüyor.

Yüzde 60 yurtdışından

Kırlıoğlu, “Yurtdışında yaşayan Türkler’in talepleri de oldukça yüksek. Özellikle Almanya’dan. Yurtdışından gelen muhafazakar tatilcilerin oranları yüzde 60’ı buluyor” diyor.

Kendi alanında bir ilk

Elbis Hotel’in sahibi Cengiz Fırat ise Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ortak bir otel anlayışı getirdiklerini savunuyor. “Başörtülü de açık da biz de tatil yapabilecek” diyen Fırat, kendi alanlarında önemli bir değişiklik yaptıklarına işaret ederek şunları söylüyor:
“Sağlık nedeni ile güneşe çıkmak zorunda olan ancak başörtülü olduğu için istediği gibi tatil yapamayan bir müşterimiz bize çok sitem etti. Biz de konseptimizi değiştirerek, herkese hitap eden bir mozaik oluşturmak istedik. Haremlik, selamlık değiliz.”

Yatırımlar artacak

Cengiz Fırat, “Geçen yıl çok sayıda otel açılmıştı. Bu yıl aynı hareketlilik yok. Ancak artan talep olduğu düşünüldüğünde yatırımların da artacağını söyleyebiliriz” diyor.
Adenya Hotel’in Satış Pazarlama Müdürü Canan Akdemir de, bu türdeki otel sayısı arttıkça, tatilci potansiyelinin de ortaya çıktığına dikkat çekiyor.

Muhafazakar tatilci ne istiyor?

Akdemir, muhafazakar tatil dendiğinde, ayrı havuz, ayrı plaj ve kadınların rahatça tatil yaptığı yerler akla geldiğini anımsatarak, bu kesimin beklentileri hakkında şu noktalara işaret ediyor:
“Kadınlar muhafazakar otellere eşleri olmadan rahatlıkla geliyor. Erkekler böylece eşlerini rahatça tatile gönderebiliyor. Başı açık olan, ancak rahatsız edilmek istenmeyen tatilciler de

Yazdır
  1. Kullanılabilir HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  2. Yorumları Takip Et RSS