Alternatif Tatil İmkanı Artırılmalı

Marinem Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Davutoğlu, muhafazakar kesimin tatil imkanlarının son dönemde arttığını, fakat yetersiz olduğunu belirtti…

Marinem Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Davutoğlu, muhafazakar kesimin tatil imkanlarının son dönemde arttığını, fakat yetersiz olduğunu belirterek, “Alternatif tatil ve turizmimkanları artırılmalı. Bu yönde yapılacak çalışmalar iç turizm potansiyelimizdeki çıtayı yukarıya taşır” dedi.

Marinem Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Davutoğlu belli hassasiyetlere sahip insanların, dinlenebilecekleri, gezebilecekleri ve aynı anda İslam’a uygun tatil yerlerinin de çok sınırlıolduğunu ifade ederek Marinem Karaca Deluxe Hotel’de istediklerini bulabileceklerini belirtiyor.

Marinem Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Davutoğlu belli hassasiyetlere sahip insanların, dinlenebilecekleri, gezebilecekleri ve aynı anda İslam’a uygun tatil yerlerinin de çok sınırlıolduğunu ifade ederek “Türkiye’de sadece kendilerine ait algıları bulunan bir kesimin tatillerini yapabileceği sahil kesimlerinin olmaması, bu insanların tatil kültürüyle tanışmasına engel oluyor. İşte bunu kırmak ve yerli turizm potansiyelini harekete geçirmek için, yepyeni bir anlayışla tatil mekânını hazırlamak gerekiyor” dedi.

Bodrum Turgutreis’te mükemmel donanımlı ve “Saray Yavrusu” olarak sınıflandırılabilecek otellerinde Alternatif Turizm adına hizmet verdiklerini anlatan Davutoğlu, “Hotelimizin 92 odası var. En küçük odası bile 60 m2. Bununla birlikte 75 m2, 90 m2, 140 m2’lik odalarımız mevcut. Bazı odalarımızda balkon alanları bile 30-40 m2. Sauna, SPA merkezi, hamam, jakuzi imkanları var. Normal bir restaurantımız yanında alagarde bir restaurantımız daha mevcut. Odalarımızın tamamı muhafazakar ailelerimiz için dizayn edilmiş durumda. İnsanlarımız evlerindeki konforu, lüksü, sıcaklığı otelimizin odalarında aynen yaşayabilecekler. Odalarımızda duşakabinlerimiz, küvetlerimiz ve jakuzimiz var. Aile ortamında bir tatil geçirmek isteyen, aynı zamanda evininkonforunu ve atmosferini arayan ailelerimiz, hotelimizin kendilerine sunduğu kalite konseptini tüm donanımlarıyla yaşayabilecekler” diye konuştu.

Marinem Oteller Grubu olarak muhafazakar ve belli hassasiyetlere sahip ailelerin alternatifturizm ihtiyaçlarını giderebilecekleri projelere devam ettiklerini, İzmir bölgesinde bir proje çalışmaları olduğunu, Kıbrıs’ta da 600 odalı bir proje çalışması yürüttüklerini belirten Davutoğlu, “Türkiye’de turizm algısını yeniden inşa edecek bir çalışmanın içindeyiz. İnsanlarımız çoğu zaman, kendi algılarına ve konseptlerine uymadığı için tatil ihtiyaçlarını erteliyorlar. Kendi evlerindeki huzuru ve donanımı otellerde arıyorlar. Marinem Karaca Deluxe Hotel, Bodrum gibişöhretli bir bölgede şimdiye kadar denenmemiş bir konsepti ortaya koyuyor. Bu yöndeki çalışmalarımız, Bodrum’da da muhafazakar ailelerin tatil yapabilecekleri uygun bir yer olmadığından hareketle böyle bir noktaya ulaştı. Biz de mükemmel donanımlı, bir otelden ziyade ev konsepti sunan bu projeye start verdik” açıklamasını yaptı.

Yazdır
  1. Kullanılabilir HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  2. Yorumları Takip Et RSS